KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15418092
nr 1541 8092
Olle von Schewen
(1908-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Carcasonne". Olja på pannå, 29x41 cm, yttermått inklusive ram: 37x49 cm
Olle von Schewen, född 1908 i Stockholm, död 1974, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 22 maj 2023
kl 19:44:33
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr
400 kr
Olle von Schewen
Läs mer om Olle von Schewen